Naturalna farba do włosów – idealny i zdrowy dla włosów zamiennik syntetycznych farb

Wiele kobiet stara się dbać o swoje włosy najlepiej, jak potrafi, a w ostatnim czasie wzrosła bardzo popularność naturalnej pielęgnacji włosów, bez użycia obecnych w rozmaitych szamponach, odżywkach i maseczkach do włosów silikonów i parabenów, a także wielu innych szkodliwych substancji. Znaczna większość kobiet jednak włosy farbuje i o ile naturalne szampony i odżywki są już dość powszechne, naturalna farba do włosów nie jest już produktem tak często spotykanym (https://www.bee.pl/9473-inne-henny-i-naturalne-farby).

Naturalna farba do włosów – zalety

Naturalna farba do włosów przede wszystkim jest dla nich całkowicie zdrowa. Syntetyczne farby niszczą włosy, a często posiadają wręcz właściwości żrące. Nie tylko osłabiają one włosy i mogą powodować ich przerzedzanie się i intensywne wypadanie, ale także są niezwykle drażniące dla skóry głowy, która jest przecież bardzo delikatna i łatwo zaburzyć jej równowagę, co może prowadzić między innymi do łojotoku i łupieżu.

Naturalne farby do włosów są z kolei dla nich przyjazne i składają się wyłącznie z substancji występujących w naturze. Bardzo często są nimi substancje roślinne i mineralne. Farby te nie są również toksyczne, w przeciwieństwie do tych syntetycznych. Farby naturalne charakteryzują się też minimalizmem, jeżeli chodzi o skład. Bardzo często ogranicza się on do jednego przodującego składnika i maksymalnie kilku innych, które mu sprzyjają, na przykład nawilżając włosy.

Z czego mogą być zrobione naturalne farby do włosów?

Naturalne farby do włosów najczęściej wyprodukowane są z ziół. Chociaż wydaje się dziś ciekawostką, że ziołami można farbować włosy, to jest to przecież jedna z najstarszych metod upiększania, stosowana przez człowieka. Aby farba ziołowa była jednak skuteczna, nie wystarczy ziół po prostu rozgnieść lub rozdrobnić na szybko. Naturalne farby do włosów, powstają dziś przez bardzo drobne zmielenie różnych ziół.

Najpopularniejsze farby ziołowe zawierają hennę jako główny składnik, a towarzyszą jej najczęściej inne zioła, które albo mają za zadanie także wpłynąć na kolor włosów, albo pełnią po prostu funkcję odżywki. Bardzo popularne są farby z ziołami ajurwedyjskimi, które nie tylko włosy farbują, ale też bardzo intensywnie odżywiają je zawartymi w tych ziołach witaminami i minerałami.

Popularnym składnikiem naturalnych farb do włosów jest też dość często ochra, która wzbogacona najczęściej jest naturalnymi olejami i innymi przyjaznymi włosom i skórze głowy dodatkami.

Troszcząc się o swoje włosy, warto jest przestawić się na rozwiązania pochodzące prosto z natury, zwłaszcza że nie tylko są one zdrowsze, ale także dlatego, że efekt wcale nie jest gorszy niż ten widoczny po zastosowaniu farb syntetycznych.

naturalna pielęgnacja włosów, naturalne kosmetyki do włosów, naturalna koloryzacja włosów, naturalne farbowanie włosów, naturalne odżywienie włosów

Biznes zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com